Të fundit

Pilaf me perime

22/02/2018

Përbërësit: 1 karrotë 1 patellxhan 1 qepë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 lugë gjalpë 2 gota oriz 3 gota ujë Përgatitja: Qepën, pat&eu

Ëmbëlsira për mëngjes

21/02/2018

Përbërësit: 250gr miell 150 gr gjalp 2 vezë 150 gr sheqer 1/2 e bustinë pluhur për pjekje (baking powder, peciv, lievito) ose 1 lugë kafeje me sodë buke. &ccedi

Pide

20/02/2018

Përbërësit: 2 gota qumësht 1 gotë vaj vegjetal 1 majë 1 lugë kripë 2 lugë sheqer 1 vezë Përgatitja: Qumështin nxeni dhe e derdhni në nj

Kek me pekmez, tahin dhe arra

19/02/2018

Përbërësit: 3 vezë 2 gota të çajit sheqer pluhur 1 gotë e çajit vaj vegjetal 1 gotë e çajit tahin 1 gotë e çajit

Brinjë qengji të fërguar me erëza

18/02/2018

Përbërësit: 12 brinjë qengji 1 lugë sherbelë 1 lugë rozmarine 1 lugë kaparinë 100 gr bukë e thërmuar 50 gr miell 1 vezë 500 ml vaj Kripë

Flija

17/02/2018

Përbërësit: 3 kg miell 2 L ujë 2 luge kripë 2 kavanoza mazë Përgatitja: Flija e pregatitur me saça është specialitet i kuzhinës tradicionale sh

Info Tjera