Mbrapa

Pogaçe me koper

Publikuar: 13.11.2017

Përbërësit:
1 margarinose
250 gr gjalpë
1 gotë vaj
2 vezë
4 lugë të gjellës jogurt
2 lugë të gjellës uthull
2 lugë kripë
1 pluhur pjekje
1 tubë kopermiell
Në brendësi vendosni djathë

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

Do të përfitoni një brumë të butë, brumin e ndani në copa të vogla, ia vendosni djathin dhe i mbyllni.

Pogaçet e formuara i rëndisni në tepsi, i lyeni me të kuqët e vezës dhe susam.

Tespinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius dëri sa të skuqen pogaçet.

 

/MediaPress