Mbrapa

Sallatë siliane

Publikuar: 16.11.2017

Përbërësit:
Gjysmë kg jogurt
2 lugë të gjellës djathë
1 hudhëra
1 lugë të gjellës nane
1 lugë të gjellës vaj vegjetal

Përmbi vendosni:
Kripë
Të freskëta nane

Përgatitja:
Në pijatën me jogurt e shtypëni djathin, nanën, kripën, vajin vegjetal, hudhrën dhe e përzieni mirë.

Sipas dëshirës për ta zbukuruar, nga glazura e përgatitur mund ta merrni me lugë të akullorës dhe ti rëndisni në tranguj.

Përmbi i hidhni pak kripe dhe nane të freskëta. 

/MediaPress