Mbrapa

Llokuma me nutella

Publikuar: 19.11.2017

Përbërësit:
500 gr miell
65 gr gjalpë
155 gr qumësht
2 vezë + 1 të verdhë të vezës (për lyrje të llokumeve)
30 gr majë buke
150 gr sheqer
Nutella,
Sheqer pluhur.

Përgatitja:
Së pari shkrijmë majën e bukes në një gotë me pak qumësht të vakët.

Në një enë hedhim miellin, vezët, gjalpin e shkrirë, majën, sheqerin dhe qumështin, përbërsit në enë i përziejmë mirë me tel kuzhine, pastaj fillojmë të krijojmë brumin, i ngjeshim me anë të

duarve, derisa të arrijmë një masë të butë (veprojmë njëlloj si me brumin e bukëve).

Brumin e përgaditur e mbulojmë me një pecetë të lagur, dhe e lëm të viej për dy orë.

Pastaj marrim burmin e vendosim në tavolinë pune dhe e shtrijmë me okllahi, brumin e lëm me trashësi 5mm, pastaj marim një gotë të ujit dhe presim forma të rrumbullakëta me ndihmen e gotës.

Mbi format e rrumbullakëta në mes tyre vendosim nutella, me pak ujë lagim anët e llokumit dhe sipër vendosim petën tjetër të rrumbullakët, e shtypim pak anash me që llokumi të mbyllet komplet dhe të mos na dal qokollata anash.

Kështu veprojmë derisa të përfundojmë me brumin e përgaditur.

Llokumet e përgaditura i shtrojmë në tavë në të cilën vendosim letër furrë, i fusim në furrë dhe i lëm të fryhen për një orë.

Pastaj rrahimtë verdhën e vezës me pak qumësht dhe i lyejmë sipër llokumeet.

Tavën me llokumet e përgaditura e pjekim në temperaturë 180gradë për 30minuta.

 

/MediaPress