Mbrapa

Gurabija me kripë

Publikuar: 22.11.2017

Përbërësit:

250 gr gjalpë
1 gotë vaj vegjetal
2 vezë
2 lugë të gjellës Uthëll
2 lugë të gjellës sheqer pluhur
2 lugë të gjellës kokos
1 Pluhur pjekje
Kripë
5 gota miell

Përmbi:
Susam

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit përveç miellit i derdhni në një enë dhe i përzieni.

Dalë nga dalë glazurës ia shtoni miellin, do ta përfitoni një brumë që nuk ngjitet në duar.

Gurabijave ia japni formën e dëshiruar, ovale ose katrote, i rëndisni tek letra e pjekjës.

Gurabijat përmbi i lyeni me të kuqët e vezës dhe susam.

Tepsinë me gurabija e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius. 

/MediaPress