Mbrapa

Qorbë me thjerrëz

Publikuar: 25.11.2017

Përbërësit:
1,5 gotë thjerrëza
2 gota ujë të pulës
2 gota ujë
1 qepë
1 patate
1 karrotë
1 lugë gjalpë
1 lugë kripë
1 lugë Biber i zi

Përmbi:
1 lugë gjalpë
1 lugë Biber i zi

Përgatitja:
Në një tenxhere shkrine gjalpin pastaj ia shtoni qepën për fërgim.

Pas fërgimit të qepës ia shtoni patatën, karrotën dhe thjerrëzën e pastruar.

Përmbi ia shtoni ujin e pulës, kripën, biber e zi dhe e zieni glazurën derisa të zbutet.

Përzierjën vendosni në blendar pastaj e derdhni në tenxhere, së fundmi ia derdhin gjalpin dhe e përzieni e gjithë qorbën.

 

/MediaPress