Mbrapa

Tortë marshmallow

Publikuar: 26.11.2017

Përbërësit:
8 të kuq të vezës dhe 2 gota sheqer i tundim me mikser 2-3 minuta.
1 got vaj
3 gota miell
1 pluhur për pjekje
8 lugë kakao të krashit

Përgatitja:
8 të bardhat e vezës dhe 15 lugë sheqer i tundim me mikser deri sa të fitohet një masë e trash.

500 ml hoplla i tundim me mikser dhe pasi të trashet dy masat i bëjmë bashkë e i përziejmë mirë e mirë.

Glazura:
200 gr çokolatë e krashit dhe 1got qaji qumësht i shkrijmë dhe pasi të ftohet ia vendosim përmbi.

Edhe peta duhet të jetë e ftohtë kur ti vendoset filli.

Vetëm pjesa e parë piqet në 250 gr, pastaj duhet të presim derisa të ftohet plotësisht dhe pastaj sipër saj e hedhim masën e dytë që përgatitet nga të bardhat e vezëve, sheqer hopla dhe në fund i vendoset glazura.
 

/MediaPress