Mbrapa

Gurabija me çaj

Publikuar: 29.11.2017

Përbërësit:
250 gr margarinë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
2 vezë
1 lugë të gjellës nes kafe
1 gotë sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
Miell

Përmbi:

Susam
Arra

Përgatitja:
Margarinën, vezët, vajin vegjetal dhe sheqer pluhurin e derdhni në një enë dhe e përzieni derisa ta përfitoni një llojë kreme.

Përveç susamit dhe arrave të gjithë përbërësit e tjerë ia shtojmë glazurës, ku do ta përfitojmë një brumë të butë.

Brumin e ndajmë në copa të vogla, ia japim formën e rrumbullakët, të kuqët e vezës e derdhim në një enë dhe gurabijat i zhytëm në vezë.

Pastaj në arra dhe susam dhe i vendosim në tepsi, tepsinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

 

/MediaPress