Mbrapa

Muffina me arra dhe copëza çokollate

Publikuar: 30.11.2017

Përbërësit:
2 vezë
120 gr gjalpë
1 gotë qumësht
1,5 gota sheqer
2 banane
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
gjysmë luge të çajit karbonat
2,5 gota miell

Përmbi:
1 gotë arra
1 filxhan çokollata të vogla

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin i rrahim në një enë, ia shtojmë me rend të gjithë përbërësit e tjerë.

Glazurën e derdhim tek letrat e muffinit, secilit muffin përmbi ia vendosim disa copa të vogla arra dhe çokollatë.

Muffinat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

 

/MediaPress