Mbrapa

Torte sharllot

Publikuar: 02.12.2017

Përbërësit

2 pako biskota
2 shllag krem
1.5 gota qumësht
2 banane
250 gr çokollatë ose sos të çokollatës
1 Tako të gatshme

Përgatitja:
Krem shllagun e përziejmë në një enë me qumësht, dhe e vendosim në frigorifer

Biskotat i zhytem në qumësht dhe i kthejmë prap ne enë

E marrin një folje dhe e vendosim në një enë të thelle

Biskotat i vendosim me rend dhe ia hedhim gjysmën e krem shllagut

Përmbi ia vendosim copa e prera të bananes dhe një pjese të çokollatës

Krem shllagun e vendosim prap se bashku me takon. E bëjmë mbylljen e foljes dhe e kthejmë në anën e kundërt.

E lëmë në pritje rreth 2 ore

Pastaj e marrin nga frigoriferi ia largojmë foljen dhe e lyejmë me çokollatë dhe ndonjë frute të dëshiruar. 

/MediaPress