Mbrapa

Biftek me sos

Publikuar: 06.12.2017

Përbërësit:
300 gr biftek
1 qepë
2 hudhra
Kripë
4 lugë Uthëll
2 patate
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
1 lugë të gjellës Salce domate

Përgatitja:
Biftekun preni në rrypa të hollë, qepën, biftekun, erëzat, uthëllën përzieni në një enë dhe në atë përzierje lëni biftekun rreth 30 minuta.

Patatet preni në copa të vogla dhe fërgoni, së bashku me biftekun.

Në një tenxhere e derdhni vajin vegjetal, salcën, kripën dhe e përzieni sosin.

Patatet vendosni në pjatë kryesore përmbi ia derdhni jogurtin, biftekun dhe sosin. 

/MediaPress