Mbrapa

Kek me sos çokollate të bardhë

Publikuar: 23.12.2017

Përbërësit:
2,5 gota miell
3 vezë
1 gotë qumësht
1 gotë vaj vegjetal
1 pluhur pjekje
10 kajsi
1,5 gota sheqer

Përmbi
Sos çokollate të bardhë

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin e derdhim tek një enë dhe e përziejmë me mikser, pastaj ia shtojmë qumështin, vajin vegjetal, miellin, pluhur pjekjën, vaniljën dhe e përziejmë glazurën.

Kajsiat i premë në copa të vogla dhe ia shtojmë glazurës së kekut.

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe pak miell, në të e derdhim glazurën e përgatitur.

Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius, për 40 minuta.

Pas pjekjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës së bardhë.
 

/MediaPress