Mbrapa

Sallatë me tranguj

Publikuar: 30.12.2017

Përbërësit:
3 tranguj
4 lugë vaj vegjetal
2 lugë uthull balsamike
½ lugë spec pluhur
Kripë
Biber i zi

Përgatitja:
Qëroni trangujt hollë, vendosni në një kullojsë, kriponi dhe lëreni të kullojnë 20 minuta.

Dërgojini në një sallatierë të madhe, spërkatini me vaj e uthull dhe trazojeni mirë.

Plotësoni me biber të zi dhe spec pluhur, shërbeni menjëherë.

 

/MediaPress