Mbrapa

Pankek me kaçkavall

Publikuar: 02.01.2018

Përbërësit:
2 vezë
Gjysmë gote qumësht
1 patate
100 gr djathë
Majdanoz
Kripë
1 Pluhur pjekje
5-6 lugë të gjellës miell

Përgatitja:
Vezët dhe qumështin i rrahni në një enë, pastaj ia shtoni patatën e zier dhe të bërë nerende.

Majdanozin e preni në copa të vogla, ia shtoni përzierjës së bashku me djathin, majdanozin, kripën, pluhur pjekjën dhe miellin.

E përzieni e gjithë glazurën dhe e derdhni në tigan me pak vaj për fërgim në të dy anët.
 

/MediaPress