Mbrapa

Gurabija me mak

Publikuar: 03.01.2018

Përbërësit:
125 gr gjalpë
1 gotë të çajit pluhur sheqer
1 gotë të çajit vaj vegjetal
5 lugë bollgur
3 lugë të gjellës kakao
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
Miell

Për lyerje:
Mak

Për sherbet:
2 gota ujë
1,5 gota sheqer
3-4 lëng limoni 

Përgatitja:

I derdhni të gjithë përbërësit në një enë i përzieni mirë njërin me tjetrin.

Gurabijave ia japni formën e rrumbullakët, i lyeni me mak dhe i vendosni në tepsi për pjekje.

Pas pjekjës përmbi ia derdhni sherbetin e ftohtë.

/MediaPress