Mbrapa

Gjellë me lulelakër dhe perime

Publikuar: 04.01.2018

Përbërësit:
Gjysmë kg lulelakër
300 gr mish
1 qepë
2 hudhra
1 patate
1 karrotë
1 spec i kuq
2 spea të gjelbër
Vaj vegjetal
1 gotë bizele
Kripë

Për sos:
1 lugë të gjellës salcë domatesh
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
Ujë
Kripë

Përgatitja:
Lulelakrën e pastroni dhe e ndani në copa të vogla, e vendosni në një tenxhere së bashku me mishin, qepën, hudhrën dhe specat i ziëni.

Duke e vazhduar zierjës, patatet i premë në copa të vogla dhe i vendosim në tenxhere së bashku me karrotë dhe bizele.

Së fundmi ia shtoni erëzat dhe e përzieni gjithë glazurën gjatë zierjës, përbërësit e sosit i përziejmë në një enë dhe i derdhim përmbi tenxhere.

E lëmë të zihet rreth 3-4 minuta dhe tenxherën e marrim nga zjarri e lëmë të ftohet pak dhe e ndajmë në pjata.

 

/MediaPress