Mbrapa

Supë me mish pule

Publikuar: 11.01.2018

Përbërësit:
8 gota uje te pules
1 gotë mish pule
1 Krem
1 lugë gjalpë
2 lugë të gjellës miell
3 lugë fide
1 gotë garniturë
1 lugë kripë
1 lugë biber i zi

Përgatitja:
Në një tenxhere e vendosni gjalpin dhe miellin e fërgoni.

Dalë nga dalë ia shtoni ujin e pulës dhe e përzieni me lugë të drurit, ia mundësoni vluarjën në temperaturë mesatare.

Pas vluarjës ia shtoni fidet, garniturën, mishin e pulës dhe e përzieni në zjarrë rreth 4-5 minuta.

Së fundmi ia bashkagjisni kremën, kripën, biber e zi dhe e lëni të vlojë edhe pak. 

/MediaPress