Mbrapa

Tortë me luleshtrydhe

Publikuar: 22.01.2018

Përbërësit:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2 gota miell

Përmbi:
Puding luleshtrydhe
1 gotë qumësht
13-14 luleshtrydhe

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin i rrahim në një enë të thellë, pastaj ia shtojmë qumështin, vaniljën dhe e vazhdojmë përzierjën.

Pluhur pjekjen, miellin ia shtojmë glazurës dhe e përziejmë rreth 5 minuta.

Glazurën e përgatitur e derdhim tek ena e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius.

Pudingun me luleshtrydhe dhe qumështin e derdhim në tenxhere, tenxherën e vëmë në zjarr mesatar, puding e përziejmë derisa të trashët.

Pudingun e përgatitur e derdhim përmbi torten e ftohur, ia rëndisim luleshtydhet.

Tortën e vëmë në frigorifer për pritje rreth 2 orë.

 

/MediaPress