Mbrapa

Sallatë me lulelakër

Publikuar: 25.01.2018

Përbërësit:
1 lulelakër
1 brokoli
2 karrota
7,8 tranguj
3 speca
Gjysmë konserv miser
Gjysmë tube koper
Majdanoz
Limon
Uthullë balsamik
Kripë
Vaj vegjetal

Përgatitja:
Lulelakrën dhe brokolin e pastrojmë mirë, pastaj i vendosim në tenxhere për fërgim.

Karrotën e premë në copa të vogla, e vendosim edhe karrotën për fërgim.

Koperin dhe majdanozin e preni në copa të vogla, misrin e vendosni në pjatën krysore dhe aty i vendosni të gjithë përbërësit dhe i përzieni njërin me tjetrin. 

/MediaPress