Mbrapa

Dyner pule në toster

Publikuar: 26.01.2018

Përbërësit:
2 pete dyneri
300 gr mish gjoks pule
1 lugë të çajit salcë
Biber i zi
Biber i kuq
Qimnon
Kripë
Gjysmë gote të çajit vaj vegjetal

Përgatitja:
Mishin e pulës e premë në copa të vogla, pastaj ia derdhim të gjithë përbërësit dhe e lyejmë mishin e pulës me këtë përzierje.

Petët e gatshme i vendosim tek makina e tostit për ngrohje.

Pas ngrohjës e lyeni me sos dhe ia shtojmë mishin e pulës, petën e bëmë në formë të role dhe e mbyllim tosterin për pjekje rreth 1-2 minuta. 

/MediaPress