Mbrapa

Tavë dheu tiranse

Publikuar: 27.01.2018

Përbërësit:
300gr gjizë
250gr mish viçi
3 domate
2 speca
150gr vaj ulliri
3 thelbë hudhër
2 qepë
Kripë

Përgatitja:
Marrim një tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda në tigan mishin qepën trazohen.

Më pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e kuq.

I trazojmë dhe i lëmë për 20 minuta derisa të ziejnë.

Më pas hedhim dhe gjizen.
 

/MediaPress