Mbrapa

Mish pule me sos mjalte

Publikuar: 29.01.2018

Përbërësit:
1 kg mish pule
4 patate

Për sos
1 lugë të gjellës salcë domate
1 lugë mjalte
2 hudhra
4-5 lugë të gjellës vaj vegjetal
Kripë
Biber i kuq
Biber i zi
2 lugë të gjellës jogurt

Përgatitja:
Mishin e pulës e pastroni dhe preni në copa, të gjithë përbërësit e sosit i derdhni në një enë.

Sosin e përgatitur ia shtoni së bashku me jogurtin mishit të pulës.

Enën me mish pule e mbështjellëni me letër stenç dhe e lëni në pritje rreth 2 orë.

Patatet i preni në copa të vogla, ia shtoni përmbi kripën, biberin e zi dhe i përzieni.

Në letrën e pjekjës e vendosni mishin e pulës dhe patatet, tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 15 minuta, pastaj e ulni temperaturën dhe e vazhdoni pjekjën. 

/MediaPress