Mbrapa

Tiramisu me biskota

Publikuar: 31.01.2018

Përbërësit:
18 biskota
2 lugë të gjellës nescafe
2 gota ujë

Për krem
1 litër qumësht
1 gotë miell
1 vanilje

Përmbi
Krem

Përgatitja:
Qumështin, sheqerin dhe miellin e derdhim në një tenxhere, në zjarr mesatar.

Pasi fillon të trashët ia shtojmë vaniljën, glazurën e largojmë nga zjarri dhe e lëmë në një qoshe.

Në një enë e vendosni foljën strenç, ujin me neskafe e përziejmë.

Në folje fillimishtë e vendosim kremin, biskotat i zhytim në ujin me neskafe dhe i rëndisni.

Këtë renditje e vazhdoni deri në përfundim të biskotave, tiramisun me biskota e vendosim në frigorifer për pritje rreth 2-3 orë.

Pas prerjes, tortën e largoni nga kallëpi dhe e lyeni me kakao, luleshtrydhe ose çokollatë. 

/MediaPress