Mbrapa

Palagaça me djathë

Publikuar: 02.02.2018

Përbërësit:
3 lugë vaj
½ gotë miser
1 lugë kripë
3 lugë gjalpë
½ gota djathë

Përgatitja:
I shtoni pak biber të zi, vajin, kripën dhe misrin, dhe e derdhni në një tenxhere dhe e vëni në zjarr mesatar.

Pas pjekjës së misrit ia derdhni gjalpin e shkirë me djathin e bërë nerende dhe e përzieni misrin. 

/MediaPress