Mbrapa

Shpageta me mish pule dhe perime

Publikuar: 04.02.2018

Përbërësit:
1 shpagetë
250 gr kërpudha
1 spec i gjelbër
1 spec i kuq
1 qepë
Gjysmë mish gjoks pule
1 lugë të çajit vaj vegjetal
1 lugë të çajit 
Biber i zi
1 lugë kripë
2 hudhra
Gjalpë

Përgatitja:
Të gjitha perimet dhe mishin e pulës e preni në copa të vogla.

Tavën e lyeni me vaj dhe në të i derdhni të gjithë përbërësit, ku i fërgoni rreth 5-6 minuta.

Pastaj perimeve ia shtoni gjalpin, erëzat dhe përmbi shpagetat, tavës ia shtoni pak ujë të vakët dhe e mbyllëni me kapak.

Ndërkohë e kontrolloni tavën dhe e përzieni, pasi të zihen makaronat, filloni ta shërbeni.

 

/MediaPress