Mbrapa

Sallatë me patate

Publikuar: 06.02.2018

Përbërësit:
3 patate të ziera
2 karrota
1 tubë koper
Kripë
Biber i zi
Vaj vegjetal
Hudhër
Jogurt

Përgatitja:
Karrotën e bëjmë në rende dhe e fërgojmë në tigan me pak vaj, patatet i ziejmë dhe pas zierjës i vendosim në një pjatë.

Pastaj ia vendosim patatet e ziera, kripën, biberin e zi dhe vajin, e përziejmë e gjithë glazurën.

Glazurën e përgatitur e vendosim nëpër kallëpa për tia japur formën, ndërsa shërbimin e bëni me jogurt.

Nëse nuk keni kallëpa mund të përdorni edhe filxhana për ti japur formë. 

/MediaPress