Mbrapa

Kofshë pule në furrë

Publikuar: 15.02.2018

Përbërësit:
1.5 kg kofshë pule
2 lugë gjelle vaj
1/2 e lugës së vogël hudhër pluhur
1/4 e lugës së vogël piper të kuq pikant
Krip dhe piper i zi
1/3 e gotës sos pikant 50 gr buter

Përgatitja:
Ngrohni furrën në 270 gradë.

Shtroni në furrë foli alumini, dhe me lartë vendosni rrjetën e furrës.

Në një enë të thellë vendosni kofshët, vajin, hudhrën, piperin e kuq e të zi dhe kripën.

Futini kofshët në furrë mbi rrjetë për 50 minuta.

Ndërkohë, në një enë përzieni sosin e kuq dhe buterin e shkrirë, lyeni kofshët me këtë masë, dhe kthejini prapë në furrë për rreth 3 minuta.

Servoni me sosin qe ju e preferoni.

 

/MediaPress