Ushqim http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/02/e61b2a1462858befc55a0df0176cb77438114.jpg

Lazanje

Publikuar: 24/02/2018

Përbërësit:
1 gotë qumësht
Salcë beshamel
Vaj ulliri 
Petë lazanje 
Salcë domatesh 
Salcë me mish
Djathë kaçkavall

Përgatitja:
Në një tigan të thellë në zjarr mesatar shtoni qumështin dhe salcën beshamel.

Trazojini mirë.

Shtoni një lugë gjelle vaj ulliri.

E lini masën rreth 5 minuta derisa të trashet.

Më pas e hiqni nga zjarri dhe vendosni një shtresë në një tavë.

Vendosni një shtresë lazanje.

Sipër shtoni salcën me mish të grirë.

Shtoni përsëri salcën beshamel.

Përsëriteni këtë procedurë tri herë.

Sipër i shtoni djathë të grirë.

Vendoseni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë.