Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/FB_IMG_1604500565900.jpg

Asfaltohen rrugicat në Poklek të Ri dhe të VjetërKomuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Infrastrukturës Lokale është duke vazhduar me intensitet të shtuar në realizimin e projekteve të planifikuara për këtë vit.

Në kuadër të projekteve infrastrukturore, kanë përfunduar punimet për asfaltimin e rrugicave në Poklek të Ri dhe të Vjetër.

Në vend të ngjarjes, për të parë punimet e asfaltimit të rrugicave, ka dalë, Drejtori i Infrastrukturës Lokale, Endrit Gllareva së bashku me organin mbikëqyrës.

Drejtori Gllareva, gjatë vizitave që u ka bërë vendpunishteve, ka thënë se përkundër vonesave të shkaktuara nga gjendja e pandemisë globale, punimet janë duke vazhduar me intensitet të shtuar në mënyrë që të kryhen të gjitha projektet e planifikuara sipas parallogarisë e paramasës.

Projektet të cilat janë duke u realizuar në vendbanime, janë në kuadër të projekteve të planifikuara për t’u realizuar gjatë këtij viti.

Të fundit

Ndahen 160 bursa për studentët e Drenasit

Studentët përfitues të bursës për vitin akademik 2020/2021 të Komunës së Drenasit kanë nënshkruar kontratat për marrjen e bursës. Në sallën e Kulturës, 160 studentët përfitues të bur

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 g

Ahmeti: Javën e ardhshme hapet konkursi për projektimin arkitektonik të sallës koncertale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të hapet konkursi ndërkombëtar për projektimin arkitektonik të sallës koncertale. Ahmeti me anë t

Komuna e Prishtinës ofron 50 euro ndihmë për të gjithë të infektuarit me virus Covid-19

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se do të dërgojnë propozim në Kuvendin Komunal që çdo qytetari të Prishtinës që është i konfirmuar me coronavirus të

Bekim Jashari: Nuk do ta dekorojmë qytetin për festa, paratë shkojnë për familjet në nevojë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se komuna që drejton nuk do të dekorohet për festat e fundvitit. Jashari ka thënë marrë parasysh gjendjen ekonomike si pasojë e pandemisë, mjet

Ndërtohen trotuaret të përcjellur me ndriqim publik në fshatin Smallushë

Në vazhdën e realizimit të shumë projekteve të interest publik, Komuna e Lipjanit ka përfunduar projektin e radhës për ndërtimin e trotuarëve me ndriqim publik në fshatin Smallushë për t

Info Tjera