Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_578737776118115.jpeg

Bëhen bashkë për të ndihmuar nevojtarët



600 mijë euro pritet të investohen në ndërtim të shtëpive në Komunën e Suharekës.

Për realizimin e këtij projekti me shumë rëndësi për të ndihmuar familjet me probleme ekonomike, janë bërë bashkë shoqata “Jetimat e Ballkanit”, Komuna e Suharekës, Xhavit Krasniqi nga fshati Dubravë, i cili jeton në Londër dhe kompania CIMA Construction.

Rreth 60% të shumës së lartpërmendur do ta finacoj Shoqata “Jetimat e Ballkanit”, ndërsa rreth 40% të shumës do ta finacojnë pjesëmarrësit tjerë.

Në nënshkrimin e këtij projekti, u njoftua se shtëpia e parë do të ndërtohet për njeriun më të dashur të qytetit të Suharekës dhe tifozit të FC Ballkani-t Cobën.

Të fundit

Mustafa: Fermerët llapjanë do ta kenë mbështetjen time

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari kanë vizituar kultivuesit e pem

800 kontejnerë për fshatra malore të Suharekës

Në Komunën e Suharekës, sot kanë arritur 800 kontejnerë të madhësisë prej 120l të cilat do të shpërndahen falas në disa fshatra malore, ndërsa në ditët në vijim do të vijnë edhe kont

Kryetari i Drenasit fton qytetarët për kujdes

Pas shtimit të rasteve të reja me virusin Covid-19, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i është drejtuar qytetarëve duke ju kërkuar të kenë më shumë kujdes. Kryetari Ll

Komuna e Vitisë përfiton pajisje për menaxhim të mbeturinave

Gjatë raundit të parë të Grantit të Performancës-Mjedisi i pastër, në kuadër të projektit „Shërbime të Qëndrueshme Komunale“/GIZ, Komuna e Vitisë ka përfituar pajisje për menaxhimi

Ndahen afër 2 milionë euro për kompensimin e bujqve

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural që të ndajë mjete financiare në vlerë 1 milion e 867 mijë e 107 euro. Kjo shumë do të

Agro-Turizmi, një biznes në rritje

Agro-turizmi po shndërrohet gjerësisht në një mënyrë të kalimit të kohës, duke ofruar larmi aktivitetesh dhe përvojash që nga kalërimi, banesat e vogla prej druri në mal, deri tek pjesëm

Info Tjera