Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/119003441_3884861078207049_4947578111598903673_o.jpg

Komuna e Malishevës ndanë 224 bursa për studentëDrejtoria për Arsim dhe Edukim edhe për vitin 2019/2020 shpalli konkurs për bursa për studentët e rregullt që vazhdojnë studimet në universitetet publike e që janë me vendbanim nga Komuna e Malishevës, këtë konkurs e mbështeti fuqishëm, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj i cili mori vendim që t’u ndahen bursa studentëve.

Përfitues të bursave për vitin akademik 2019/2020 nga Komuna e Malishevës janë 224 studentë të cilët vazhdojnë studimet nëpër drejtime të ndryshme, me këtë rast, studentëve u kërkohet angazhim në studim dhe mësim sa më cilësor në fushat që studiojnë dhe sa më parë të përfundojnë me studime e kontribuojnë në zhvillimin e vendit.

Komuna e Malishevës, vazhdon të ketë prioritet në politikat qeveritare lokale, mbështetjen e studentëve edhe në të ardhmen.

Të fundit

Komuna e Deçanit nuk lëviz nga 4 pikat rreth hidrocentralit

Kryetari i Komunës z.Bashkim Ramosaj ,bashkë më Drejtorin e Urbanizmit z.Ramë Melaj, kanë pritur sot në takim Komisionin Hetimor Parlamentar, mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dh

Komuna e Mitrovicës do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

Me kërkesë të kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe drejtuar nga kryesuesi i Kuvendit Komunal, Safet Kamberi, sot është mbajtur mbledhja urgjente e Kuvendit të Komunës, seanca e 37-të. Në

Ekzekutohen pagesat për kompensimin e dëmeve në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka njoftuar sot bujqit kosovarë se janë realizuar pagesat për kompensim të dëmeve nga fatkeqësitë natyrore ndaj kulturav

Kryetari Haliti dhe Ministrja Dumoshi biseduan për projektet e përbashkëta

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Drejtori i DKRS-së në Viti, Milot Lala janë pritur sot në takim nga Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi dhe zëvendësi i saj,

Mbi 100.000kg kunguj eksportohen nga Deçani në Zvicër

Drejtori i Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural z.Rifat Stojkaj, me bashkëpunëtorë sot gjatë vizitës ne teren ka qëndruar tek fermerët z.Besim Zekaj dhe z.Ismet Dervishaj, të cilët ja

Vihet gurthemeli i çerdhes publike në Shipol të Mitrovicës

Në Shipol të Mitrovicës sot është vënë gurthemeli për ndërtimin e një çerdheje publike në vlerë prej 300 mijë eurosh, bashkëfinancim ky mes Komunës së Mitrovicës dhe MAPL-së. Me ras

Info Tjera