Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/FB_IMG_1603115207774.jpg

Kryetari Haliti dhe Ministrja Dumoshi biseduan për projektet e përbashkëtaKryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Drejtori i DKRS-së në Viti, Milot Lala janë pritur sot në takim nga Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi dhe zëvendësi i saj, Engelbert Zefa.

Gjatë këtij takimi ata kanë bashkëbiseduar për projektet të përbashkëta në fushën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, që janë duke u realizuar në Viti.

Gjithashtu u bë me dije se ata kanë biseduar edhe për mundësinë e vazhdimit të bashkëpunimit të Ministrisë dhe Komunës në projektet e tjera gjatë vitit 2021, konkretisht përfshirjes së tyre në planifikim të buxhetit për vitin në vijim.

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, potencoi se komuna e Vitisë, ka talente të shumtë në fushat e ndryshme në veçanti edhe në disiplinat sportive duke potencuar nevojën e krijimit të sa më shumë hapësirave për zhvillimin e aktiviteteve.

Ai falënderoj këtë ministri për bashkëpunimin me komunën e Vitisë dhe potencoi se ky bashkëpunim i mirë duhet të vazhdoj edhe në vitin në vijmë pasi që është në interes të kulturës, rinisë dhe sportit.

Edhe Ministrja Dumoshi potencoi se kjo ministri do të shikoj të gjitha mundësitë që të përkrahë komunën e Vitisë me projekte konkrete.

Të fundit

Ndahen 160 bursa për studentët e Drenasit

Studentët përfitues të bursës për vitin akademik 2020/2021 të Komunës së Drenasit kanë nënshkruar kontratat për marrjen e bursës. Në sallën e Kulturës, 160 studentët përfitues të bur

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 g

Ahmeti: Javën e ardhshme hapet konkursi për projektimin arkitektonik të sallës koncertale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të hapet konkursi ndërkombëtar për projektimin arkitektonik të sallës koncertale. Ahmeti me anë t

Komuna e Prishtinës ofron 50 euro ndihmë për të gjithë të infektuarit me virus Covid-19

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se do të dërgojnë propozim në Kuvendin Komunal që çdo qytetari të Prishtinës që është i konfirmuar me coronavirus të

Bekim Jashari: Nuk do ta dekorojmë qytetin për festa, paratë shkojnë për familjet në nevojë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se komuna që drejton nuk do të dekorohet për festat e fundvitit. Jashari ka thënë marrë parasysh gjendjen ekonomike si pasojë e pandemisë, mjet

Ndërtohen trotuaret të përcjellur me ndriqim publik në fshatin Smallushë

Në vazhdën e realizimit të shumë projekteve të interest publik, Komuna e Lipjanit ka përfunduar projektin e radhës për ndërtimin e trotuarëve me ndriqim publik në fshatin Smallushë për t

Info Tjera