Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/118764668_3250904948337975_6404944494799563092_o.jpg

Lladrovci jep lajmin e mirë për qytetarët e DrenasitKryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka dhënë lajmin e shumëpritur për udhëtarët me tren se objekti i Stacionit të trenit në këtë komunë i kthehet udhëtarëve dhe pronarit Infra-Kos.

Kryetari Lladrovci ka përshëndetur vendimin e menaxhmentit të Infra-Kosit që ky objekt të mbetet sipas destinimit themelor që ka dhe të shfrytëzohet nga udhëtarët me tren, përgjithmonë!

Postimi i plotë i kryetarit Lladrovci:

Objekti i Stacionit të trenit në Drenas presim shumë shpejt t’i kthehet qytetarëve!

Më në fund, Stacioni i trenit, pritet t’i kthehet qytetarëve që udhëtojnë me tren dhe pronarit, Infra-Kos.

Pres nga Infra-Kos që në kohën sa më të shpejtë të aftësojë Stacionin për shfrytëzim nga udhëtarët me tren. Po ashtu, pres që të mënjanojë çdo aneks i cili nuk është brenda funksionit të Stacionit të trenit.

Përshëndes vendimin e menaxhmentit të Infra-Kosit që ky objekt të mbetet sipas destinimit themelor që ka- të shfrytëzohet nga udhëtarët me tren, përgjithmonë!

Të fundit

Si ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë?

Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku nëpër mure është një problem që vërehet më së shumti në banesat e v

Festat e fundvitit, stoliset Prishtina

Edhe Prishtina është ndriçuar për festat e fundvitit. Kryetari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, ka publikuar pamje teksa janë ndezur dritat. Lajme Kosovë Botë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi F

8 milionë euro ndihma për komunën e Prishtinës, shumica do të shpërndahen deri më 25 dhjetor

Muhedin Nushi, nënkryetari i Komunës së Prishtinës sqaroi ndihmat që po jep kjo komunë për qytetarët në këtë kohë pandemie. Nushi deklaroi se personat e infektuar që janë mbi moshën 65-

Ndahen 160 bursa për studentët e Drenasit

Studentët përfitues të bursës për vitin akademik 2020/2021 të Komunës së Drenasit kanë nënshkruar kontratat për marrjen e bursës. Në sallën e Kulturës, 160 studentët përfitues të bur

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 g

Ahmeti: Javën e ardhshme hapet konkursi për projektimin arkitektonik të sallës koncertale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të hapet konkursi ndërkombëtar për projektimin arkitektonik të sallës koncertale. Ahmeti me anë t

Info Tjera