Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1600256134347.jpg

Suhareka bëhet me çerdhen e dytë publikeNë qytetin e Suharekës, afër tregut javor, u vu gurthemeli i Çerdhes për fëmijë.

Fëmijëve të kësaj pjese të qytetit dhe të gjithë fëmijët e Komunës së Suharekës do të kenë kushte maksimale për qëndrim ditor dhe mësim në këtë institucion.

Në ceremoninë e vënies së themelit, kanë marrë pjesë personalitete nga pushteti qendror dhe ai lokal, si: ministri i Arsimit z.Ramë Likaj, ministri i Zhvillimit Ekomonik z.Blerim Kuçi dhe nga Komuna e Suharekës z.Bali Muharremaj dhe stafi vijues.

Në prononcimet e tyre për media thanë se ky institucion do t’i shërbejmë ardhmërisë tonë, siç janë fëmijët, të cilët do të rriten të mirë edukuar dhe arsimuar duke i marrë hapat e para edukativo-arsimore në këtë Çerdhe.

Të fundit

Ndahen 160 bursa për studentët e Drenasit

Studentët përfitues të bursës për vitin akademik 2020/2021 të Komunës së Drenasit kanë nënshkruar kontratat për marrjen e bursës. Në sallën e Kulturës, 160 studentët përfitues të bur

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 g

Ahmeti: Javën e ardhshme hapet konkursi për projektimin arkitektonik të sallës koncertale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të hapet konkursi ndërkombëtar për projektimin arkitektonik të sallës koncertale. Ahmeti me anë t

Komuna e Prishtinës ofron 50 euro ndihmë për të gjithë të infektuarit me virus Covid-19

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se do të dërgojnë propozim në Kuvendin Komunal që çdo qytetari të Prishtinës që është i konfirmuar me coronavirus të

Bekim Jashari: Nuk do ta dekorojmë qytetin për festa, paratë shkojnë për familjet në nevojë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se komuna që drejton nuk do të dekorohet për festat e fundvitit. Jashari ka thënë marrë parasysh gjendjen ekonomike si pasojë e pandemisë, mjet

Ndërtohen trotuaret të përcjellur me ndriqim publik në fshatin Smallushë

Në vazhdën e realizimit të shumë projekteve të interest publik, Komuna e Lipjanit ka përfunduar projektin e radhës për ndërtimin e trotuarëve me ndriqim publik në fshatin Smallushë për t

Info Tjera