Toka jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/FB_IMG_1594217528001.jpg

Mustafa: Fermerët llapjanë do ta kenë mbështetjen timeMinistri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari kanë vizituar kultivuesit e pemëve të imta dhe blegtorët e kësaj komune, për të parë nga afër ecurinë e aktiviteteve bujqësore të këtyre fermerëve.

“Në programet mbështetëse përmes granteve investive dhe subvencioneve do ta përkrahim prodhimtarinë bujqësore dhe blegtorale në këtë komunë, duke ndikuar kështu në rritjen e sasisë dhe cilësisë së këtyre prodhimeve”, ka thënë Ministri Mustafa.

Ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari falënderoi Ministrin Mustafa për mbështetjen e tij të vazhdueshme për prodhuesit bujqësor të këtij rajoni dhe theksoi se vetëm përmes kësaj përkrahje këta prodhues mund t’i tejkalojnë edhe sfidat me të cilat ata janë përballur gjatë muajve të fundit.

Të fundit

Gjithçka fillon nga toka, vreshta dhe mjeshtri i verës

Kjo video e shkurtë që tregon më shumë për plantacionet tona dhe pasionin e kujdesin që ne ja kushtojmë kultivimit të rrushit në tokat tona. Çdo kokërr kultivohet me kujdesin më të madh d

Fermerëve të Zajqecit u premtohet ndihmë pas breshërit

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati së bashku me Drejtorin e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Arifi dhe zyrtarë nga kjo drejtori kanë vizituar f

Tokat e bukës sot në Shqipëri, jo më djerrina

Kryeministri Edi Rama theksoi sot se falë edhe politikës së re në bujqësi të qeverisë po prodhohet e eksportohet papushim gjatë gjithë vitit. Kreu i qeverisë publikoi disa fotografi nga toka

Prezantohet udhëzuesi për modernizimin e serrave

Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci dhe Arbërije Gllareva u.d. Drejtoreshë e Drejtorisë për Bujqësi dhe Zhvillim Rural në Komunën e Drenasit pritën në takim këshilltaren e Crims

Info Tjera