Vendi im http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1599733806883.jpg

Vazhdon procesi i legalizimit në DrenasNë mënyrë të suksesshme po vazhdon procesi i Legalizimit në Komunën e Drenasit

Qytetarët nga Komuna e Drenasit, vazhdojnë t’i legalizojnë shtëpitë e tyre dhe të pajisen me certifikatë të legalizimit dhe dokumente tjera përkatëse të pronësisë.

Disa nga përfituesit e procesit të legalizimit, e kanë vlerësuar këtë proces si tejet të rëndësishëm sepse tani janë pronarë ligjor të shtëpive të tyre dhe kanë inkurajuar edhe qytetarë tjerë që t’i legalizojnë shtëpitë dhe të përfitojnë nga ky proces.

Ata të cilët kanë përfituar nga procesi i legalizimit janë pajisur edhe certifikatën e legalizimit.

Të nderuar qytetarë, nëse filloni procesin e legalizimit të ndërtimeve pa leje, ndërtimi juaj, pas legalizimit regjistrohet në Kadastër, procedurat do të jenë më të thjeshta dhe taksat me të lira, ndërtimi juaj mund të përdoret si hipotekë si dhe ndërtimi pas legalizimit, nuk rrezikon të rrënohet.

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit ka zgjatur afatin për legalizimin e ndërtimeve pa leje deri më 4 shtator 2021.

Ftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Drenasit, që të shfrytëzojnë këtë rast dhe të aplikojnë për të legalizuar pronat e tyre.

Legalizo ndërtimin, mos e humb mundësinë!

Të fundit

Si ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë?

Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku nëpër mure është një problem që vërehet më së shumti në banesat e v

Festat e fundvitit, stoliset Prishtina

Edhe Prishtina është ndriçuar për festat e fundvitit. Kryetari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, ka publikuar pamje teksa janë ndezur dritat. Lajme Kosovë Botë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi F

8 milionë euro ndihma për komunën e Prishtinës, shumica do të shpërndahen deri më 25 dhjetor

Muhedin Nushi, nënkryetari i Komunës së Prishtinës sqaroi ndihmat që po jep kjo komunë për qytetarët në këtë kohë pandemie. Nushi deklaroi se personat e infektuar që janë mbi moshën 65-

Ndahen 160 bursa për studentët e Drenasit

Studentët përfitues të bursës për vitin akademik 2020/2021 të Komunës së Drenasit kanë nënshkruar kontratat për marrjen e bursës. Në sallën e Kulturës, 160 studentët përfitues të bur

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 g

Ahmeti: Javën e ardhshme hapet konkursi për projektimin arkitektonik të sallës koncertale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të hapet konkursi ndërkombëtar për projektimin arkitektonik të sallës koncertale. Ahmeti me anë t

Info Tjera