Auto Plus https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/new_500_la_prima_hb_12.jpg

Fiat 500 i vogël ka të njëjtin tipar që shumica e pronarëve të telefonave inteligjentë e njohinFiat 500 po përjeton një moment të mirë në tregun evropian. Shitjet po bëhen më të mira, dhe gjithashtu ka një model tërheqës elektrik.

Fiat 500 EV tërheq vëmendjen me pamjen tërheqëse, drejtimin shembullor, por edhe aksesorët e shumtë inteligjentë.

Një prej tyre është një tipar që shumica e pronarëve të telefonave inteligjent e njohin, veçanërisht ata që njihen për “ngrënien” e shpejtë të baterisë.

Fiat ka vendosur të ofrojë të ashtuquajturën mënyra e kursimit të energjisë, një mënyrë e funksionimit në të cilën kursen konsumi i energjisë. Është e ngjashme me eko-funksionin, por dukshëm më konkrete.

Funksioni aktivizohet automatikisht kur diapazoni zvogëlohet në 50 km. Fuqia e makinës zvogëlohet në mënyrë drastike dhe shpejtësia maksimale është e kufizuar në 80 km / orë.

Fiat 500 përshkon 100 km në karikim për vetëm 5 minuta, ndërsa 80% e kapacitetit të baterisë karikohet në 35 minuta.

Sipas WLTP, diapazoni është 320 km.

Le të ju kujtojmë, bateria ka një kapacitet prej 42 kWh, motori elektrik ka një fuqi prej 87 kW, dhe më e mira që mund të bëjë është se shpejtësinë nga 0 në 100 km / h e arrin për 9 sekonda.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera