Tech https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/twitter.png

​Së shpejti do të jemi në gjendje të fitojmë para edhe përmes TwitterFalë një përdoruesi të Twitter, ne tani e dimë se si Twitter synon të zbatojë opsionin tip.

Jack Dorsey dhe ekipi nga Twitter vazhdimisht po mendojnë për mënyra se si ata mund të rrisin numrin e përdoruesve, por edhe të fitojnë para nga popullariteti dhe baza e tanishme e madhe e përdoruesve të këtij rrjeti.

Ndër opsionet e reja të mundshme, mundësia e fillimit të grupeve është përmendur për disa kohë, në mënyrë që të lidhë përdoruesit me të njëjtat interesa si sportet, muzika etj., Por edhe dy mundësi falë të cilave përdoruesit e atij rrjeti mund të fillojnë të fitojnë paratë

Një nga këto opsione janë të ashtuquajturit super-ndjekës, përkatësisht një pajtim në rrjet dhe profile me të cilat ndjekësit do të merrnin disa përmbajtje ekskluzive që nuk do të ishin në dispozicion për ata që nuk do të paguajnë pajtimin.

Një tjetër mundësi e tillë duhet t’u lejojë të gjithë përdoruesve të Twitter të informojnë njerëzit që ndjekin dhe punën e të cilëve vlerësojnë. Falë një përdoruesi të këtij rrjeti, këtë javë mësuam se si duhet të duket opsioni i dhënies së një informacioni për përdoruesit e Twitter.

Një ikonë kartëmonedhe duhet të shfaqet në profilin e rrjetit social, në të majtë të opsioneve për gjurmim, njoftim dhe ikona me tre pika (klikimi mbi të hap opsione të reja në këtë rrjet). Duke klikuar miun, domethënë duke prekur gishtin në ekranin e telefonit dhe tabletës nga ajo ikonë, do të shfaqet një listë e disa platformave përmes të cilave përdoruesit do të jenë në gjendje të paguajnë. Midis tyre është Cash App (CEO i të cilit është shefi i Twitter Dorsey) i ndjekur nga Bandcamp, Patreon, PayPal dhe Venmo.

Përveç vetë Twitter-it, kjo kompani po përgatit një këshillë të ngjashme për të dhënë një informacion brenda konkurrencës së saj Clubhouse – Twitter Spaces.

Twitter është ende i heshtur për opsionet e reja, kështu që nuk dihet se kur ata mund të shtojnë një mundësi pagese tipike në profilet e përdoruesve dhe nuk dihet nëse ky opsion do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit ose vetëm për disa nga ata më të njohur, me më shumë ndjekësit.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera