Beauty https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/skin-3.jpg

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurëRreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës.

Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato.

1. Patatet
Patatet janë një menyrë alternative e kurimit të njollave të errëta në lëkurë.

Prisni një patate në feta të holla dhe vendoseni në zonat e prekura.

Pas disa minutash, shplajeni me ujë të bollshëm. Do të vini re rezultate të menjëherëshme pas disa ditësh.

2. Lëngu i limonit
Lëngu i limonit me mjaltin mund të zbardhi lëkurën dhe të minimizojë shenjat.

3. Lëkura e portokallit
Lëkurat e portokallit mbajnë vitaminën C, gjë e cila është e nevojshme për lëkurën.

Mbajini ne fytyrë apo trup për 10-15 minuta dhe pastaj shplajeni vendin me ujë.

4. Vaji i kokosit
Vaji i kokosit bën gjithashtu mrekullira për zonat e errëta të lëkurës.

Aplikojeni dhe lëreni derisa të absorbohet nga lëkura.

5. Përdorni kremin kundër diellit
Ekspozimi në diell është armiku numër një i lëkurës.

Mos harroni asnjëherë të vendosni kremin mbrojtës.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Info Tjera