Beauty https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/best-anti-static-frizz-products.jpg

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohtiFlokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm.

Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqetësues.

Përbërësit:
2 lugë gjelle kos

Kosi ka veti zbutëse
Proteinat e tij ndihmojnë në ushqimin e fijes dhe pastrimin e fijeve të djegura.

1 lugë gjelle mjaltë
Mjalti ka vetinë të mbyllë lagështinë brenda flokëve.

1/2 -1 lugë gjelle vaj kokosi
Lëndët ushqyese të këtij vaji ndihmojnë flokun të jetë me i shndritshëm dhe pa shkaktuar yndyrë.

Përzieji të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.

Aplikoje në flokë që nga rrënja duke i masazhuar lehtë.

Lëri ashtu për 15-20 minuta.

Shpëlaje kokën me ujë të nxehtë dhe më pas laje si zakonisht.

Në fund, mos përdor krem zbutës.

Kjo maskë është mirë të aplikohet një herë në javë.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Info Tjera