Beauty https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Skincare-Habits.jpg

Maska e lirë që ju jep dukje të freskëtPërse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj.

Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dhe vaj ulliri janë disa nga ushqimet, të cilat nënat dhe gjyshet tona i kanë përdorur për kujdes ndaj lëkurës, sepse brenda tyre fshihen vitamina dhe minerale të shumta për kujdesin dhe freskimin e fytyrës.

Nëse dëshironi edhe ju një dukje të freskët sikurse yjet nga Hollivudi, ne ju paraqesim recetën shumë të thjeshtë, e që ka efekt maksimal.

PËRBËRËSIT
2 lugë miell misri 1 të bardhë të vezës .

PËRGATITJA
Përzieni mirë këta dy përbërës, e më pas e vëni në fytyrë dhe e lini të veprojë për 15 minuta. Më pas masën e hiqni me kujdes nga fytyra me ndihmën e një peshqiri të butë e të pastër dhe me ujë të ftohtë.

Vezët janë përbërës i shkëlqyeshëm për fytyrë, sepse ndikojnë në zbutjen e rrudhave dhe mbylljen e poreve.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Info Tjera