Beauty https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Skin-4.jpg

Sekretet e grimit për gratë mbi 40-vjeçE vërteta është se sa më shumë plakemi, aq më shumë papërsosmëri vëmë re në fytyrën tonë.

Ndërsa koha kalon, lëkura humbet acidin e saj hialuronik, elastinën dhe kolagjenin, duke çuar në shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave.

Nëse jeni rreth të 40-ave, e kuptoni se për çfarë bëhet fjalë.

Make up-i është një pjesë shumë e rëndësishme e imazhit të grave mbi 40 vjeç sepse mund të mbulojë papërsosmëritë, mbase edhe t’i eleminojë ato, duke nxjerrë në pah një lëkurë rrezatuese.

Megjithatë, duhet të dini disa sekrete në mënyrë që grimi të jetë në mënyrën e duhur.

Krijoni efektin “sy mace”. Por kini kujdes mos e teproni shumë në këndin e jashtëm të syrit.

Vija duhet të jetë më e vogël, jo aq e tërhequr.

Në këtë mënyrë, syri nuk do të bjerë mbi rrudhat që janë formuar në zonën e syve.

Vendosni korrektorin në këndin e brendshëm të syrit, ashtu si në mollëza dhe në hundë.

Krijoni një hile tek sytë në ngjyrë intensive dhe jo në të zezë.

Mund të aplikoni më pas një penel të zi.

Aplikoni pak shkëlqyes në qepallën e lëvizshme dhe jo në cepin e jashtëm të syrit.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Info Tjera