Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/how-to-show-love-740x416.jpeg.jpg

Çfarë femre duan burrat?Duket se gjëja e parë që tërheq burrat është trupi femëror.

Sidoqoftë, të qenit i interesuar për një grua nuk do të thotë gjithmonë që të duash një marrëdhënie me të.

Kjo për shkak se burrat përpiqen të angazhohen me gratë, të cilat demonstrojnë këto cilësi:

1. Ato kanë personalitet
Burrat duhet të dinë se mund të mbështeten në gratë e tyre për të realizuar ëndrrat, si dhe në momentet e tyre të vështirësisë, kështu që një grua e vendosur dhe e pavarur i tërheq ata më shumë.

2. Ato janë të ëmbla
Në të vërtetë, burrat nuk kërkojnë dashuri vetëm për veten e tyre.

Ata duan të sigurohen që fëmijët do të jenë në duar të sigurta kur ata vetë të jenë larg, edhe pse shumë prej tyre kanë vështirësi të tregojnë dashuri.

3. Ato dinë të vendosin kufij
Kjo tendencë e përgjithshme mashkullore ndaj sjelljes galante i shtyn burrat të zgjedhin gratë më të vështira.

Ata e dinë se do të ketë njerëz që do të përpiqen që të “marrin” gruan e tyre, por gjithashtu dinë se në fund kush do të vendosë, nëse diçka do të ndodhë, pothuajse gjithmonë do të jetë gruaja.

Pra, gratë që marrin më shumë kohë për t’u dorëzuar joshjes së këtyre burrave, janë ato me të cilat ata ndjehen më të sigurt për t’u angazhuar.

4. Ato janë të ndjeshme
Mbrojtja dhe kujdesi për brishtësinë e grave i bën burrat të ndihen më mashkullorë dhe të sigurt. Ata pëlqejnë të jenë më të fortë dhe të kenë ndjenja më të fuqishme.

5. Pasionante

Flaka e pasionit duhet të jetë e fortë dhe ajo është një sekret i madh për çiftin.

Burrat flasin pak me njëri-tjetrin për këto çështje, sepse nuk duan të ngjallin interesin e burrave të tjerë për gruan e tyre.

6. Nuk shohin standartet e përsosmërisë
Gratë duhet ta pranojnë veten ashtu siç janë.

Për shumë burra, më të mirat janë gratë e bëshme, janë prototipi i një gruaje të përsosur për ta!

7. Ata janë paksa të ngathëta
Gratë nuk kanë idenë se sa shumë u pëlqejnë meshkujve kur bëjnë gafa të vockla, hutohen me diçka dhe janë argëtuese.

Dhe, sado e pabesueshme që mund të duket, kjo është një nga karakteristikat e rëndësishme për të ngjallur interes afatgjatë nga ana e burrave.

8. Ato s’janë budallaqe
Gruaja që e bën veten qesharake humbet interesin nga çdo burrë që preferon të ketë një person inteligjent pranë vetes, që e di se çfarë po ndodh dhe është e vështirë të mashtrosh.

Kështu që kohët kanë ndryshuar.

Burrat nuk kërkojnë më gra të qeta, përkundrazi, duan të kenë gra të vendosura nga ana e tyre, që janë interesante dhe një burim frymëzimi për jetën e tyre …

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera