Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-3.jpg

Çka kanë rezervuar shenjat e horoskopit për juDashi
Meditimi do të provojë të jetë i dobishëm.

Një lajm i mirë i papritur nga një i afërm, do t’ju gëzojë pamasë.

Shumë nga shqetësimet tuaja do të largohen sot.

Progresi i ngadaltë i planeve tuaja mund t’ju shkaktojë zhgënjime të vogla.

Demi
Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpi.

Mund të përjetoni një moment romantik të papritur.

Presionet e punës dhe të shtëpisë mund t’ju bëjnë pakëz kërkues.

Binjaket
Ankthet do t’ju zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj.

Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve që lidhen me paratë.

Mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm.

Gaforrja
Këshilloheni ta nisni ditën me yoga dhe meditim. Kjo do t’ju rrisë energjinë.

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju bëjë më të lehtë për të blerë artikuj thelbësorë.

Sjellja juaj kokëfortë mund të ofendojë miqtë dhe familjen tuaj.

Luani
Për çdo nënë të ardhshme të kësaj shenje zodiakale do të jetë një ditë mjaft e veçantë.

Bashkëshorti/Bashkëshortja fëmijët tuaj do t’ju kushtojnë shumë kujdes dhe vëmendje sot.

Parashikohet një ditë e mbarë në punë.

Virgjëresha
Mbrëmja juaj do të shënohet nga emocione të përziera.

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni.

Tregtarët dhe biznesmenët që kanë interes në vendet e huaja, ka gjasa të humbin para sot, prandaj planifikoni me kujdes të gjitha lëvizjet tuaja.

Peshorja
Ndërhyrja juaj në kohë do të provojë të jetë një ndihmë e madhe për dikë.

Veprimet tuaja do të jenë frymëzim për të tjerët.

Bashkëshorti/bashkëshirtha juaj do t’ju kujtojë kohën kur ishit adoleshent.

Akrepi
Një udhëtim i mundshëm mund të sjellë një lidhje të re romantike.

Do të jetë një ditë e mrekullueshme për ata që merren me krijimtari pasi mund të marrin famë të menjëhershme.

Shigjetari
Eventet shoqërore do të jenë mundësia e përsosur për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm.

Një takim i papritur romantik do t’ju ngrejë humorin.

Disa prej jush mund të ndërmarrin një udhëtim të largët.

Bricjapi
Kohë të mira janë përpara, kështu që të qenit pozitiv dhe i gëzuar do të sigurojë që të jeni plot entuziazëm dhe energji.

Ju duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilent në lidhje me investimet tuaja.

Ju e njihni mirë partnerin/partneren dhe sytë e tyre nuk mund t’i fshehin ndjenjat e brendshme nga ju.

Sytë e tij/saj do t’ju tregojnë diçka të veçantë.

Ujori
Këshillat nga një figurë atërore mund të provojnë se janë të dobishme në vendin e punës.

Një periudhë e shkurtër tensioni mund të mbizotërojë në jetën tuaj sot, por mbështetja e familjes do t’ju ndihmojë.

Dashuria dhe romanca do t’ju mbajnë në humor të mirë.

Peshqit
Mund të shqetësoheni për shëndetin e një të afërmeje të ngushtë.

Jepini asaj dashuri, pasi ka një aftësi të jashtëzakonshme shëruese.

Mund të debatoni ashpër me bashkëshortin/bashkëshirten tuaj për shkak të një çështjeje të vjetër.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera