Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-01.jpg

Çka thonë yjet për sotDashi
Mundohuni të shmangni udhëtimet në distanca të gjata.

Financat tuaja pritet të përmirësohen.

Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi.

Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Demi
Mos bëni investime me nxitim, pasi humbja do të jetë e sigurt.

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj nuk do të reagojë aspak mirë nëse përziheni në punët e tij/saj.

Tensionet në lidhje me punën do të dominojnë në mendjen tuaj.

Binjakët
Kujdes teksa ngisni makinën sot.

Ata që janë të angazhuar në biznes me miqtë ose të afërmit, duhet të jenë të kujdesshëm sot.

Njohuritë dhe humori juaj i mirë do t’u bëjnë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja
Mendoni vetëm pozitivisht sot.

Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka të ngjarë të zgjidhet.

Dita mund të fillojë me lajme të mira nga një mik apo një i afërm i ngushtë.

Luani
Paratë që keni investuar për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur do t’ju sjellin shpërblime.

Mendoni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me partnerin/partneren tuaj.

Ndoshta kjo duhet të shmanget sot, pasi ata padashur mund t’ia zbulojnë këtë dikujt tjetër.

Virgjëresha
Mbani nën kontroll peshën tuaj trupore.

Financiarisht do të jeni në gjendje të qëndrueshme.

Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin, por mos e humbni durimin, sepse kjo vetëm do t’i hedhë benzinë zjarrit.

Peshorja
Zgjidhja e çdo problemi që mund të keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja.

Dita do të jetë përrallore për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vijoni të dashuroni.

Akrepi
Do të jetë një ditë përgjithësisht e mirë, e mbushur me lumturi.

Mund të ketë një humbje të mundshme të parave, jini vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme.

Të rinjtë e kësaj shenje rekomandohet të kërkojnë këshilla për projektet shkollore.

Shigjetari
Fëmijët mund t’ju shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit për studime.

Gjatë ditës suaj të ngarkuar do të kuptoni se jeni person me fat për partnerin/partneren që keni zgjedhur.

Puna në zyrë do të ketë ritëm.

Bricjapi
Mos u tregoni të ashpër me një mikun/miken tuaj. Dita e duhur për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë.

Pavarësisht nga shumë konflikte, jeta juaj e dashurisë do të jetë e mirë sot dhe do të jeni në gjendje ta bëni partnerin/partneren tuaj të lumtur.

Ujori
Të qenit i nxituar në sjelljen tuaj mund të prishë një marrëdhënie personale.

Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj para se të veproni me impulsivitet.

Nëse është e mundur, tërhiquni nga situata potencialisht të vështira.

Peshqit
Mos lejoni asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Do të jetë ditë e mbarë në aspektin profesional.

Të lindurit e kësaj shenje do të preferojnë të kalojnë më shumë kohë vetëm.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera