Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-27.jpg

Fati yt për 9 prillDashi
Ndikimi i Venusit do jete mjaft i rëndësishëm gjate kësaj dite për jetën tuaj sentimentale.

Ai do ju nxite te tregoheni me te hapur me partnerin dhe te bëni me tepër tolerime se me pare.

Beqaret do fillojnë shume shpejt një histori dashurie te bukur dhe afatgjate.

Financat do jene shume te turbullta dhe nuk do arrini dot te ruani as ekuilibrin.

Demi
Një atmosferë e mirë për ditën e sotme dhe për tërë fundjavën, pavarësisht nëse keni vendosur të bëni pushime, apo nëse keni një mijë angazhime për të bërë.

Yjet do ju forcojnë botën e mendjes, do mësni shumë gjëra nga kultura, do keni përvoja të reja dhe reflektim.

Do keni kënaqësi që për të ndarë me miqtë dhe me partnerin tuaj të zakonshëm.

Binjakët
Ne nuk duhet t’i kushtojmë vëmendje kësaj gjendje shpirtërore e cila është plotësisht kalimtare.

Nesër do të jetë një ditë në të cilën mund të diskutoni shumë por këshilla është të shmangni hapat e nxituar.

Gaforrja
Planetet sot do ju shmangen dhe do ju injorojnë.

Ju mund të besoni se jeni në gjendje të mbani ritmin e aktiviteteve tuaja dhe të bëni angazhime, por në të vërtetë nuk keni asnjë shans e mundësi.

Kjo rrezikon që të gjendeni në situata të sikletshme.

Shpresat për një dashuri të lumtur kanë marrë fund, do përjetoni lodhje fizike dhe mendore.

Luani
Hëna e sotme do jetë e favorshme për një rinovim.

Është dita e duhur për të ndryshuar stilin e jetës tuaj, nëse ajo aktuale nuk ju pëlqen.

Nëse jeni në punë do keni një ditë që do jua lehtesojë realizimin e projekteve.

Asgje nuk do ndikojë në ecurinë e veprimtarive profesionale.

Virgjeresha
Do të mund të rikuperoni një situatë mjaft të luhatur në sferën sentimentale.

Pavarësisht ndonjë kritike në punë dhe familje, në fund të ditës do arrini të dilni me sukses.

Peshorja
Nëse ju kërkohet të jepni për vullnetarizëm kohën tuaj të lirë, mos e bëni këtë nesër.

Përpiquni të punoni për projektet tuaja.

Vullnetarizmin mund ta ofroni për momente të tjera. Në dashuri, keni nevojë për impuls të ri.

Akrepi
Do të jeni gjithë ide të reja për të ardhmen, të cilat do nisni që ti vini në jetë qysh gjatë javës.

Nëse ka persona apo situata që ju shqetësojnë, ky është momenti për qartësim.

Mërzia mbetet armikja për të lindurit e kësaj shenje.

Shigjetari
Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë.

Do të përpiqeni të harroni disa momente të pakëndshme nga e kaluara.

Në mbrëmje do të dëshironi të qëndroni vetëm pranë familjes suaj, pasi e shihni si mënyrën e vetme për të gjetur qetësi.

Bricjapi
Ditë e vështirë për shenjën tuaj.

Zemra juaj do të jetë e ngarkuar, paratë do dalin nga xhepat tuaj në sasi shumë të mëdha.

Ka të ngjarë që të qëlloni më shumë se zakonisht.

Do të kërkoni të pamundurën ne partneri juaj.

Ujori
Për të përfituar plotësisht nga vala pozitive, përpiquni të mbani nën kontroll çdo situatë.

Pasioni dhe instinkti në dashuri, sektor që nuk njeh analiza joproduktive, të ftohta apo gjeometrike, por vetëm ngrohtësi dhe gjallëri. Do arrini suksese sportive.

Peshqit
Dikush që ju intereson shumë, ka jetuar në një farë fantazie kohët e fundit dhe do të varet nga ju që t’u jepni atyre kontrollin e realitetit për të cilin kanë nevojë.

Asnjëherë nuk është kënaqësi të shpërthesh flluskat e dikujt, por sot do të jetë e nevojshme t’i ndihmoni ata sa më shpejt.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera