Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/bed.jpg

Gabimi i madh që çiftet bëjnë në dhomën e gjumitNdoshta nuk na duhet shkenca për ta konfirmuar këtë, por ka studime që arrijnë në përfundime se seksi është një nga faktorët vendimtar në suksesin e një marrëdhënieje afatgjatë.

Vetëm rregulli i jetës thotë që seksi zvogëlohet me kalimin e viteve, duke lënë mënjanë ngazëllimin erotik të herës së parë.

Sidomos pasi çiftet bëjnë shumë gabime në seks me kalimin e kohës, siç është fakti që rrallë diskutojnë për këtë, e marrin për të mirëqenë ose presin që të marrin humor për ta provuar më parë.

Sidoqoftë, psikoterapistja me famë botërore Tammy Nelson ka akoma një gabim të madh në mendje. Fakti që shumë çifte planifikojnë “një natë takimi” të lidhen në mënyrë erotike.

Një natë kushtuar rutinës së seksit dhe asaj që përfshin. “Ideja është që pas një darke të këndshme, me qirinj dhe verë, të ktheheni në shtëpi dhe të doni të hidheni mbi njëri-tjetrin”, thotë terapisti dhe autori i bestsellerit “The Monogamy New”.

Ajo që ndodh zakonisht pas një darke të rëndë dhe disa gota verë nuk është ajo për të cilën çifti ëndërron.

“Shumica e çifteve nuk duan asgjë më shumë sesa të shkojnë në shtrat,” thotë ai.

Çfarë sugjeron ajo? Atë që ajo e quan “spontanitet të programuar”. Dërgoni fëmijët diku dhe qëndroni në shtëpi vetëm.

“Shihni atë si një moment të shenjtë për të dy, për t’iu përkushtuar spontanitetit të planifikuar. Është një mënyrë shumë më e mirë për të realizuar fantazitë tuaja, pa patur peshëngritje dhe kokë të rëndë të nesërmen”

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera