Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/happy.jpg

Hakmarrja më e mirë është të harroshHakmarrja më e mirë është të punosh për veten tënde.

Harrojeni hakmarrjen, harroni t’i jepni një shije të hidhur, harroni t’i bëni të pendohen për ditën kur ju lënduan.

Lëreni karmën të kujdeset për të, sepse unë mund t’ju garantoj që patjetër që do ta bëj, thjesht përqendrohuni që të bëheni një version më i mirë i vetvetes.

Të falni njerëz që nuk janë penduar, mësoni të lejoni të gjitha emocionet tuaja negative ose zemërimin t’ju inkurajojë të bëni diçka më produktive, për të zëvendësuar atë lloj energjie me diçka që do t’ju bëjë vërtet mirë.

Ashtu si ushtrimet, një projekt krijues ose thjesht duke provuar diçka të re për t’ju shpërqendruar.

Hakmarrja më e mirë është të mos kujdesesh për atë që të tjerët mendojnë, të mos lejosh që veprimet e tyre të ndikojnë në ty, të mos shohësh veten me sytë e tyre, të mos përpiqesh t’i bësh përshtypje dhe të mësosh se ata nuk janë superiorë vetëm sepse kanë gjëra që ti nuk i ke.

Ekziston vetëm një gjë dhe ai do të jetë projekti me të cilin do të mbërtheheni gjatë gjithë jetës suaj.

Ju do të jeni gjithmonë personi i vetëm i kualifikuar për të punuar në këtë projekt.

Ju jeni kryevepra juaj dhe jo të gjithë do të pajtohen me artin tuaj ose do ta vlerësojnë atë dhe në fakt nuk duhet ta prisni këtë gjë, por kjo nuk duhet t’ju ndalojë të përfundoni dhe përsosni këtë kryevepër.

Hakmarrja më e mirë është të duash atë që je tani, derisa të bëhesh personi që dëshiron të jesh.

Duajeni veten tuaj të papërsosur.

Mësoni nga gabimet tuaja, duke ditur se nuk përcaktoheni nga ato ose e kaluara juaj.

Duajeni udhëtimin tuaj me ulje-ngritjet e tij.

Mësoni se kushdo që nuk mund t’ju dojë po lufton gjithashtu me betejat e veta dhe është i zënë me udhëtimin e tij.

Duke besuar se jeni pikërisht aty ku duhet të jeni, përqendrohuni në nxjerrjen e versionit më të mirë të jetës që ju është dhënë, në vend që të urreni veten tuaj për të mos jetuar jetën që dëshironi.

Hakmarrja më e mirë është të mësosh të jesh i kënaqur dhe i lumtur, edhe nëse gjërat janë kundër teje.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera