Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-1.jpg

Horoskopi për datën 2 majDashi
Një problem i vogël shëndetësor mund t’ju prishë planet tuaja për ditën.

Luaj sipas rregullave, pasi bërja e gjithçkaje mund të çojë në telashe sot.

Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra.

Demi
Njerëzit që vuajnë nga hipertensioni mund të kenë nevojë të kujdesen për shëndetin e tyre gjatë një udhëtimi të mundshëm.

Entuziazmi dhe natyra juaj inovative, krijuese do t’ju çojë në një ditë tjetër shpërblyese.

Dikush mund të nxisë bashkëshortin tuaj për t’u grindur me ju, por do ta zgjidhni çështjen me lehtësi.

Binjakët
Rrethanat e pashmangshme mund të rezultojnë në shqetësime dhe ankth.

Por, duhet të përpiqesh të qëndrosh i qetë dhe të mos reagosh sa duhet ndaj situatës.

Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju mërzisin paksa.

Gaforrja
Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot.

Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata së shpejti do të përmirësohet.

Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra.

Sot, ju dhe partneri juaj romantik do të zhyteni në oqeanin e dashurisë.

Luani
Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe vijoni të ushtroheni fizikisht.

Mos ndërmerrni asnjë hap ose veprim që mbart rrezikun e humbjes financiare.

Kërkoni këshillën e një personi me përvojë paraprakisht.

Sot, do të keni pak kohë të lire, të cilën rekomandohet ta përdorni për t’u çlodhur ose medituar.

Virgjëresha
Ju mund të gjeni një send të vjetër të shtrirë në shtëpi, i cili do t’ju fusë në kujtimet e fëmijërisë.

Sot bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund t’ju rrëfejë një perspektivë tjetër për jetën.

Ka gjasa të shkoni në një mbrëmje që do të rezultojë mjaft e kushtueshme.

Peshorja
Mbështetja e një personi me ndikim do të rrisë besimin tuaj.

Në shtëpi do të rrethoheni nga një atmosferë pozitive.

Gjatë ditës suaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni me fat për partnerin/partneren që keni përkrah.

Akrepi
Një rritje e shpenzimeve mjekësore familjare nuk mund të përjashtohet.

Qetësia juaj do të sjellë harmoni në shtëpinë tuaj.

Ditë e mbarë për beqarët e kësaj shenje, ndaj të cilëve nuk përjashtohet mundësia që dikush t’i shprehë ndjenjat haptazi.

Shigjetari
Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre, ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj.

Jeta juaj e dashurisë do t’ju sjellë diçka me të vërtetë mbreslënëse sot.

Sot ju mund të humbni sensin e kohës teksa lundroni në Internet.

Bricjapi
Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore.

Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka gjasa të kenë përfitime monetare.

Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja.

Beqarët e kësaj shenje mund të përjetojnë një moment romantic sot.

Ujori
Çështjet e brendshme familjare mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme.

Sytë tuaj do të ndriçohen teksa takoni një person të veçantë sot.

Biznesmenët e kësaj shenje duhet të mendojnë për ringjalljen e planeve të bllokuara.

Peshqit
Ndryshimi i vendit të punës do t’ju japë kënaqësi mendore.

Dikush nga e kaluara juaj ka gjasa t’ju kontaktojë dhe t’jua bëjë ditë të paharrueshme.

Sot mund të kaloni një ndër mbrëmjet më të bukura të jetës me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera