Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n-7.jpeg

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021Dashi
Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme.

Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngjesit duke ëndërruar, duke formuluar plane për të shpëtuar nga ajo që shihni si një rutinë.

Ndërsa e bëni këtë, mund të zbuloni një ide jo vetëm tërheqëse, por edhe të zbatueshme.

Demi
A mendoni se jeni gati të shpërtheni? Tensioni mund të jetë shtuar gjatë javës dhe tani mund të mos ketë rrugëdalje për të.

Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund ta konfliktoheni me ata që janë më afër jush. Shkoni për një stërvitje, ose bëni ndonjë punë shtëpie.

Merruni me çdo lloj aktiviteti fizik dhe merrni endorfinat që të ndiheni mirë përsëri.

Binjakët
Ju keni një mundësi sot për të folur me dikë për mënyrën se si ndiheni sot.

Problemi është se keni pasur frikë të kapërceni një vijë që duket se është vendosur dhe që në fakt po ju shkakton pak shqetësim.

Ju duhet të flisni për këtë, pavarësisht nga rezultati, të paktën për paqen tuaj mendore.

Gaforrja
Ju keni shumë nevojë që për një periudhë kohe të qëndroni vetëm.

Kjo është ndoshta një ide e mirë. Keni kaluar shumë kohë duke dëgjuar njerëzit e tjerë dhe këshillat e tyre për problemin tuaj aktual në marrëdhënie, por nuk e keni dëgjuar vërtet veten, nevojat dhe dëshirat tuaja.

Luani
Pozicioni i planetëve tregon se marrëdhëniet mund të jenë duke kaluar nëpër një pjesë ngjitëse.

Nga njëra anë, partneri juaj duket se dëshiron më shumë liri.

Nga ana tjetër, ai nuk do që t’ju japë të njëjtat privilegje.

Mund të ketë pak grindje në lidhje me atë se kush lejon kë, të bëjë çfarë. Por përpiquni të mos e përfundoni ditën me një notë të keqe.

Virgjëresha
Nëse është e mundur, shoqërimi me të tjerët në një atmosferë të lehtë dhe të relaksuar do t’ju sjellë kënaqësinë më të madhe nga kjo ditë.

Të folurit për punën dhe të qenit në gjendje të qeshni me veten dhe ngjarjet e javës do të ndihmojë në shërimin e çdo stresi të akumuluar.

Peshorja
Ndihma për të tjerët është çelësi për të ndihmuar veten përfundimisht.

Bëni vepra të mira. Merrni kohë për të ndihmuar të tjerët pa kërkuar asgjë në këmbim.

Karma e mirë që ndërtoni për veten tuaj përmes këtij procesi do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në javët në vazhdim. Në dashuri do të merrni vlerësimin e nevojshëm.

Akrepi
Natyra juaj shpirtërore theksohet edhe pse jeni duke kaluar një periudhë mjaft të ashpër në përgjithësi.

Të jesh në gjendje të mbash një sens humori për gjithçka, përfshirë situatën tënde të punës, është veçanërisht e rëndësishme në këtë kohë të vështirë.

Në lidhje me paratë do të merrni lajme pozitive.

Shigjetari
Njerëzit e tjerë ka të ngjarë të përpiqen t’ju flasin për një skemë madhështore që po përgatisin.

Mos u mashtroni. Nuk ka shumë gjasa që kjo ide e madhe të materializohet siç ishte planifikuar.

Kjo është një ditë ku kërkimi për romancë mund të jetë pak e vështirë.

Bricjapi
Një grua, ndoshta nëna juaj, mund t’ju vizitojë sot.

Ajo mund të mos jetë në një humor të shkëlqyeshëm, kështu që është mirë të ruani qetësinë.

Nëse jo, mund ta vendosni veten përballë ndonjë qortimi.

Zbuteni situatën duke e inkurajuar atë të flasë për atë që e shqetëson vërtet.

Ujori
Jini përzgjedhës me kë ndani sekretet tuaja.

Të tjerët do të duan informacionin që keni, por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’ua jepni atyre.

Kjo është e rëndësishme nëse e gjeni veten në punë apo jo.

Thashethemet e çdo lloji do të çojnë në telashe. Në dashuri fokusohuni më shumë te partneri.

Peshqit
Vrulli me të cilin keni vepruar gjatë gjithë javës arrin kulmin sot, pavarësisht nëse jeni në punë apo jo.

Pavarësisht se ku jeni, stresi nga çështjet e lidhura me punën është ende me ju.

Bëni çmos që ky stres të mos ju prishë fundjavën.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera